Εκπαιδευτικοί και μαθητές του 26ου Δημοτικού σχολείου Ιωαννίνων επισκέφτηκαν τον Ναυτικό Όμιλο Ιωαννίνων στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος ΚΑ201 ERASMUS+, Riche2, (Rencontres autour la Cohésion, l Inclusion et l’Humanisme en Europe), μιας από τις 9 διακρατικές συμπράξεις 54 Ελληνικών και Γαλλικών σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, που συνθέτουν το Ευρωπαϊκό Πιλοτικό ‘Εργο «Partageons tous ensemble la passion des Jeux»/ «Ας μοιραστούμε όλοι μαζί το πάθος των Αγώνων».
Εκεί τους υποδέχθηκα εγώ εκ μέρους της Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία της Ελλάδας – ΕΘΝ.Ο.Α , και αφού ξεναγήθηκαν στο Ναυτικό Όμιλο Ιωαννίνων, δοκίμασαν τις δυνάμεις τους στα κωπηλατοεργόμετρα και ενημερώθηκαν αναλυτικά σχετικά με τα σκάφη και τα κουπιά που χρησιμοποιούνται στην κωπηλασία.
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/284545283_10228384074935149_5468761589595133902_n-1024x768.jpg)
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/284560774_10228384075415161_5964352147160153358_n-1024x768.jpg)
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/284650555_10228384074575140_3252963495415609707_n-1024x768.jpg)
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/284117661_10228384069855022_192769696526756557_n.jpg)
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/284361842_10228384076855197_1697968958513498484_n-1024x768.jpg)
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/284373579_10228384073935124_8983636106250779284_n-1024x768.jpg)
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/284411932_10228384074335134_897765454970633788_n-1024x768.jpg)