Αποτελέσματα Διαγωνισμού 2ης Ολυμπιακής Εβδομάδας

,

Αποτύπωση εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων (Projects)

  • 1ο ειδικό Σχολείο Κομοτηνής
  • 2ο Δημοτικό Πολίχνης Θεσσαλονίκης : « Μαθαίνω -Νοιάζομαι -Ενεργώ»
  • 1o Δημοτικό Σχολείο Ζεφύρι Ρόδου
  • 2ο Δημ. Σχολείο Πολυάστρου
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου
  • 3ο Δημοτικό ολοήμερο Σχολείο Αιγινίου Πιερίας
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Σταυρούπολης
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Σητείας
  • 5ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας
  • 6ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου
  • 10ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας
  • Δημοτικό Σχολείο Εξαμιλίων
  • Δημοτικό Σχολείο Νέας Πέλλας
  • Δημοτικό Σχολείο Παραλίμνης Πέλλας
  • Δημοτικό Σχολείο Κάμπου Χίου
  • Δημοτικό Σχολείο Τσοτυλίου Κοζάνης
  • Δημοτικό Σχολείο Καλλίκωμου
  • ΕΕΕΚ Παμμακάριστος
  • 1ο Γυμνάσιο Λέρου
  • 2ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης

ΕΡΓΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΩΝ

Α/θμια

Βίντεο:

  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Ζέφυρος Ρόδου
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Λαγκαδά

Ζωγραφική-κολλάζ:

  • 9ο Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς: Βλάχου Γεώργιος Δουλιου Βικτωρία, Κωνσταντινίδου Χριστίνα (Στ’)
  • 7ο Δημοτικό Μεγάρων, Δανία Ευθυμία (Ε’)
  • Δημοτικό Σχολείο Τσοτυλίου Κοζάνης: Θεόδωρος Ασλανίδης (Α’), Βασίλης Παρλήτσιος (Β’)
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Ζέφυρος Ρόδου: Ζαμαντάκη Βασιλεία Τσαμπίκα (Ε’), Καστρουνής Δημήτριος Τσαμπίκος (Δ’), Σπαθή Ελένη (Β’)
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Αστακού: Λιβάνη Ζέττα, Μακρής Αλέξανδρος (Δ’), Ίριδα Τσιώπου (Δ’)
  • 2ο Δημοτικό Σχολείο Πολίχνης: Θεοδωρόπουλος Σωτήρης (Ε’)
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Σταυρούπολης: Απόστολος Παπαδόπουλος (ΣΤ’)
  • 12ο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού: Αλεξάνδρα Δωρή (Δ’), Ούπε Σάρα (Γ’)
  • 83ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης: Κυριακίδου Κατερίνα (Β’)
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Μακροχωρίου: Γκουντούρας Παναγιώτης
  • 1o Δημοτικό Σχολείο Γουμένισσας: Ομάδα Β (Γ’)

Β/θμια

Βίντεο:

  • 1ο Γυμνάσιο Ξυλοκάστρου
  • 2ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης
  • Γυμνάσιο Αστυπάλαιας
  • Δωδωναία Εκπαιδευτήρια
  • 2ο Πρότυπο Γυμνάσιο Αθηνών

Ζωγραφική- κολλάζ:

  • Γυμνάσιο Νέων Επιβατών Τζαλιάδης Αλέξανδρος (Α’)
  • 2ο Γυμνάσιο Μοσχάτου: Παναγοπούλου Βασιλική (Γ’)
  • Γυμνάσιο Φολεγάνδρου : Πολυξένη Παπαδοπούλου (Γ’)
  • Γυμνάσιο Πάρου: Συμεώνη Ξενίτη (Α’)
  • ΕΕΕΕΚ Νάξου: Βερύκοκκος Παναγιώτης Β/θμια (Ε’), Φυρογένη Κωνσταντίνα: Β/θμια (ΣΤ’)
  • Πειραματικό Γυμνάσιο Πανεπιστημίου Πατρών: Παγανιά Σεμίνα (Α’)
  • 15ο Γυμνάσιο Μακρυχωρίου Λάρισας: Κατερίνα Κουτελίδα (Γ’)

ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ (PROJECTS)

Α/θμια

  • 21ο Δημοτικό Σχολείο Σερρών: Κατερίνα Ζαπάρα, Αλέξανδρος Τζορουχιδης, Βαλέρια Κυριακίδου
  • Δημοτικό Σχολείο Σκύρου: Παναγιώτης Ντόντης (Γ’), Κωνσταντίνος Καζανάς (Β’), Σοφία Παπαγεωργίου, Αλέξανδρος Πέτσας
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρούσωνα: Μαρία Αγγελιδάκη, Μανώλης Παραχεράκης, Μάνος Ιερωνυμίδης
  • 10ο Δημοτικό Καλλιθέας: Ρούσος Γιώργος, Αμεντα Μελίνα
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Σητείας: Ομαδική εργασία (Γ’, Δ’, Ε’)
  • 10ο Δημοτικό Σχολείο Λειβαδιάς: Ράνια Στάικου, Καραμπάτσος Γιάννης
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Αλμυρού : Μπαζιακα Βασιλική
  • 8ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου: Ομαδική εργασία (ΑΛΕΞΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΙΝΕΒΥΖΙΔΗΣ, ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΜΩΥΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ)

Β/θμια

  • 1ο Γυμνάσιο Περαίας Θεσσαλονίκης: Παπαχαρίση Μαριτίνα, Ντομπος Νεσκοβιτς Εμεσε

Η τελετή βράβευσης θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής την Πέμπτη 16 Ιουνίου 2022 στις 18:30

INTERNATIONAL OLYMPIC COMMITTEE
HELLENIC OLYMPIC COMMITTEE
EUROPEAN OLYMPIC ACADEMIES
INTERNATIONAL OLYMPIC ACADEMY