Την Πέμπτη 19-05-2022, είχαμε τη χαρά και την τιμή να φιλοξενήσουμε στο Δημοτικό Σχολείο Πεδινής τον Ολυμπιονίκη κ. Γιάννη Τσίλη, στα πλαίσια της Ολυμπιακής Εβδομάδας.
Ο κ. Τσίλης μίλησε στους μαθητές των Δ’, Ε’ και Στ’ τάξεων για τα ολυμπιακά ιδεώδη, για την εμπειρία του στους Ολυμπιακούς Αγώνες, για το άθλημα της κωπηλασίας και για τον τρόπο ζωής ενός αθλητή.
Οι μαθητές άκουσαν με προσοχή και έκαναν σημαντικές και ενδιαφέρουσες ερωτήσεις.
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/19-05-2022_ΕΠΙΣΚΕΨΗ-ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ-ΓΙΑΝΝΗ-ΤΣΙΛΗ_1.jpg)
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/19-05-2022_ΕΠΙΣΚΕΨΗ-ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ-ΓΙΑΝΝΗ-ΤΣΙΛΗ_2.jpg)
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/19-05-2022_ΕΠΙΣΚΕΨΗ-ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ-ΓΙΑΝΝΗ-ΤΣΙΛΗ_3.jpg)
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/19-05-2022_ΕΠΙΣΚΕΨΗ-ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ-ΓΙΑΝΝΗ-ΤΣΙΛΗ_4.jpg)
![](https://hoa.org.gr/wp-content/uploads/2022/05/19-05-2022_ΕΠΙΣΚΕΨΗ-ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ-ΓΙΑΝΝΗ-ΤΣΙΛΗ_1-1.jpg)